location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

naujienas

Legendinis „Subaru“ modelis „360“ buvo atrinktas į Japonijos inžinierių garbės sieną

Japonijos automobilių pramonės technologijos asociacija JSME kartu su leidiniu „Machine Week „Subaru 360 išrinko automobilių pramonės palikimu.

Japonijos automobilių pramonės technologijos asociacija (JSME) kiekvienais metais išrenka produktus, turinčius didelės reikšmės Japonijos ekonomikai. Šios veiklos tikslas yra išsaugoti svarbesnius pramonės produktus ateities kartoms, paverčiant juos kultūros paveldo dalimi. Šis apdovanojimas skelbiamas nuo 2007 m., ir šiuo metu į sąrašą jau yra įtraukti 83 produktai.

„Subaru 360“ – pirmasis įmonės lengvasis automobilis – iš JSME pelnė ženklą „Paveldas nr. 78“. Automobilis yra demonstruojamas „Subaru Gunma“ gamyklos lankytojų centre.

„Subaru 360“ gamyba buvo pradėta 1958 m., ir tai buvo pirmasis serijinės gamybos gamyklos automobilis. Vos trijų metrų ilgio automobilis gavo „Boružėlės“ pravardę ir tuo metu buvo savotiška azijietiška „Volkswagen Beetle“ versija.

Nepaisant kompaktiškų gabaritų, 3 cilindrų variklį turintis „Subaru 360“ buvo keturvietė transporto priemonė. Šie automobiliai tapo tokie populiarūs, kad juos buvo imta eksportuoti į Jungtines Amerikos Valstijas.

Kas yra JSME

JSME įkurta 1897 m. ir yra didžiausia Japonijoje inžinierių kompanija. Jos tikslas yra visose srityse plėtoti bei skatinti valstybės inžinerijos mokslą. Daugiau apie šios asociacijos veiklą galima pasakyti jos interneto svetainėje japonų kalba

www.jsme.or.jp/kikaiisan/.