Mes ketiname sukurti saugiausius pasaulyje automobilius, kad nežūtų ar didelių sužalojimų nepatirtų nė vienas „Subaru“ keleivis ar kiti eismo dalyviai.

Šis "Subaru" tikslas yra orientuotas ne tik į automobilių keleivius, bet ir į pėsčiuosius, dviratininkus ir kitus pažeidžiamus eismo dalyvius.

Siekdami šio tikslo nuėjome netrumpą kelią, ir to įrodymas yra tai, kad kiekvienais metais mūsų modeliai sulaukia aukščiausių saugumo įvertinimų, o keli bandymų institutai paskutinius mūsų modelius įvertino kaip geriausius atitinkamose klasėse.

Tai įgyvendinti mums padeda naujoji SUBARU pagalbinė vairavimo sistema - „EyeSight“

Ne vienus metus „Subaru“ atliko eksperimentus su lazeriu, radaru ir jų deriniais. Atliekant vertinimą paaiškėjo, kad nepaisant to, kaip gerai veikia šios technologijos, stereo kamera yra būtent ta technologija, kuri yra ir greičiausia, ir patikimiausia nustatant kylančius pavojus kelyje ir į juos reaguojant.

„EyeSight“ veikia kaip dar viena pora akių, padedanti vairuotojui stebėti kelią priešais ir nustatyti, kai kiti automobiliai, dviračiai ar pėstieji pradeda kelti galimą pavojų.

Jeigu sistema nustato, kad susidūrimo pavojus yra neišvengiamas, „EyeSight“ automatiškai sulėtina automobilį, kad sumažintų galimą žalą, arba, jeigu tam yra tinkamos sąlygos, padėtų visiškai išvengti susidūrimo. Be automatinio stabdžio, „Subaru“ sukūrė keletą sistemų, kurios naudoja stereo kamerą.

Be kita ko, veikia adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema, kuri kontroliuoja automobilio greitį greitkeliuose ir leidžia vairuotojui labiau atsipalaiduoti, taip pat įspėjimo apie išvažiavimą iš juostos / įspėjimo apie vingiavimą juostoje sistema, kuri padeda užtikrinti saugų vairavimą. „Subaru“ „EyeSight“ sistema pagerina automobilio eksploatacines charakteristikas bet kuriuo atveju: vairuojant, darant posūkį ir stabdant.


EYESIGHT

– DAR VIENA PORA KELIĄ STEBINČIŲ AKIŲ

Dvi žmogaus akių principu veikiančios kameros naudojamos analizuojant trimatę automobilio aplinką. Sistema aptinka ne tik kitus automobilius, bet ir gyvūnus, kliūtis, pėsčiuosius ir dviratininkus, ji taip pat tiksliai nustato atstumą, formą ir greitį. 

Sistema gali padėti vairuotojui įvairiose situacijose: ji gali sumažinti žalą, patiriamą susidūrimo metu ir, jeigu įmanoma, užkirsti kelią susidūrimui, ji gali sumažinti nuovargį ilgose kelionėse ir neleidžia automobiliui pagreitėti nuspaudus ne tą pedalą.

„Subaru“ pasirinko stereo kamerą, nes ją galima patogiai sumontuoti, ją apsaugant nuo oro sąlygų ir vėjo, be to, palyginti su kitų formų pagalbinėmis vairavimo sistemomis, jos reagavimo laikas labai trumpas.

„EyeSight“ stebi aplinką 35 laipsnių kampu ir mato 130 metrų į priekį nuo automobilio. Stereo kameros pranašumas tas, kad ji ne taip jautriai reaguoja į blogo matomumo sąlygas kaip kitos pagalbinės vairavimo sistemos ir gautus duomenis apdoroja gerokai greičiau.

Norte daugiau sužinoti, kaip veikia „EyeSight“?