Didžiausia pasaulyje keturių varomųjų ratų automobilių gamintoja.

Pirmąkart 1972 m. pristatytą simetriškąją visų varomųjų ratų sistemą SUBARU nuolat tobulina, siekdama pritaikyti šią technologiją prie besikeičiančių vairuotojų poreikių. Kasmet mes pagaminame ir parduodame daugiau nei 1 mln. automobilių su visų varomųjų ratų sistema. Tai 50 proc. daugiau nei „Audi“ ir dvigubai daugiau nei „Land Rover“, todėl galime vadintis didžiausiu pasaulyje tokių automobilių gamintoju.

„Subaru“ turi nuolatinę visų simetriškąją varomųjų ratų sistemą, o daugumoje konkuruojančių automobilių antra ratų pora aktyvuojama tik tada, kai jau būna per vėlu. Svarbiausia šios sistemos ypatybė - tiesioginis ir simetriškas variklios galio paskirstymas tiems ratamas, kurių sukibimas su keliu bus geriausias. Ši unikali sistema pasižymi puikia pusiausvyra ir žemesniu svorio centru, palyginti su kitų gamintojų sistemomis.

Nuolatinė visų ratų pavara suteikia „Subaru“ pranašumo vilkimo funkcijos požiūriu. Dėl nuolatinės simetriškosios visų varomųjų ratų sistemos „Subaru“ tapo favoritu tarp aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių klientų. Paklauskite bet kurio arklio savininko, žvejo, slidinėjimo entuziasto ar medžiotojo. Jiems automobilis yra ne nuotykis, o priemonė tą nuotykį patirti. Bet mums visų varomųjų ratų sistema yra kur kas daugiau.

Tikriausiai geriausia visų
varomųjų ratų sistema pasaulyje

– saugesniam važiavimui!

AWD – ne tik pravažumas, bet ir saugumas

Kiekvienas SUBARU modelis sukurtas taip, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir mėgautis visomis gyvenimo teikiamomis galimybėmis. Štai kodėl dauguma mūsų modelių turi simetriškąją visų varomųjų ratų sistemą. Ši sistema, perduodanti galią visiems keturiems automobilio ratams ir užtikrinanti puikų balansą bei stabilumą, padeda užmegzti glaudesnį ryšį tarp jūsų ir kelio. Šis ryšys suteikia jums pasitikėjimo ir leidžia patirti naujus potyrius.

drivlina

Mūsų ilgametė sėkmė motosporte, daugiausia ralyje, rodo, kad "Subaru" technologijos veikia nepriekaištingai. Jūs, kaip vairuotojas, visada teigiamai įvertinsite automobilio nuspėjamumą ir nuoseklumą.

Didesnės degalų sąnaudos dėl AWD?

Dažnas priekaištas nuolatinei visų varomųjų ratų sistemai yra didesnės degalų sąnaudos. Tačiau „Subaru“ degalus naudoja labai efektyviai. „Subaru“ transmisijos sistema yra kur kas efektyvesnė nei daugelio dviem ratais varomų konkurentų modelių.

Dažnai užduodami klausimai apie visų varomųjų ratų sistemą

Kokios geriausios visų varomųjų ratų sistemos savybės?

SUBARU AWD užtikrina nepriekaištingą sukibimą, nesvarbu ar važiuojate prastomis sąlygomis, ar mėginate išsisukti iš sudėtingų situacijų ir išvengti avarijos. Visi ratai visuomet yra tvirtai sukibę su paviršiumi, todėl galite saugiai jaustis prie vairo.

Kokio tipo keturių varomųjų ratų sistema sumontuota „Subaru“ automobilyje?

„Subaru“ automobiliuose yra sumontuota nuolatinė simetriškoji visų varomųjų ratų sistema.

Koks skirtumas tarp „Subaru“ ir kitų gamintojų visų varomųjų ratų sistemų?

Simetriškos AWD dėka automobilis puikiai valdomas - jis važiuoja ten, kur jūs norite ir tada, kai jūs to norite. Viena iš standartinių aktyviosios saugos funkcijų yra automobilio dinaminės kontrolės sistemą (VDC), kuri užtikrina didesnį automobilio saugumą, jeigu staiga prireikia aplenkti netikėtą kliūtį.

Kaip paskirstoma galia? Ar visiems keturiems ratams tenka vienoda galia?

Iš esmės galia paskirstoma taip, kad 60 proc. galios tektų priekiniams ratams. Atsižvelgiant į dangą ir vairavimo sąlygas, galia gali būti perskirstyta, kad konkrečioje situacijoje automobilis veiktų optimaliai. Šią funkciją vadiname aktyviojo sukimo momento paskirstymo funkcija (angl. Active Torque Split).

Kuo 4x4 skiriasi nuo AWD?

Akivaizdaus skirtumo nėra, tačiau iš esmės 4x4 automobiliuose yra sumontuota pavarų dėžė su pažeminta pavara, todėl jie labiau vertintini kaip visureigiai.

Kaip keturių varomųjų ratų sistema veikia vingyje, palyginti su galiniais ir priekiniais ratais varomais automobiliais?

Priekiniais ratais varomo automobilio posūkio kampas neretai būna per mažas, t. y. jis juda tiesiai. Galiniais ratais varomų automobilių atveju visada atsiranda per didelio posūkio kampo rizika, t. y. automobilio galas gali praslysti. „Subaru“ naudojama automobilio dinaminės kontrolės sistema (VDC) ir aktyviojo sukimo momento nukreipimo funkcija (angl. Active Torque Vectoring), kurios užtikrina, kad automobilis visada klausytų vairo ir judėtų reikiama kryptimi.

Ar keturiais ratais varomas automobilis suvartoja daugiau degalų nei dviem ratais varomas automobilis?

Keturiais ratais varomas automobilis suvartoja daugiau degalų nei dviem ratais varomas automobilis. Tačiau „Subaru“ degalus naudoja labai efektyviai. „Subaru“ transmisijos sistema yra kur kas efektyvesnė nei daugelio dviem ratais varomų konkurentų.

Ar skiriasi keturių varomųjų ratų sistemos veikimas atitinkamai naudojant benziną arba dyzeliną?

Ne. Sistema veikia vienodai, neatsižvelgiant į degalų rūšį.

Kodėl visų varomųjų ratų sistema įtraukta į standartinę komplektaciją? Kodėl nėra galimybės pasirinkti?

Keturių varomųjų ratų sistema visų pirma pasirinkta siekiant užtikrinti saugumą. Mes nemanome, kad sauga yra antraeilis dalykas.

Kaip dėvisi keturiais ratais varomo automobilio padangos? Vienodai ar skirtingai?

Kadangi „Subaru“ automobiliuose sumontuota nuolatinė visų varomųjų ratų sistema, padangos dėvisi vienodai. Priekiniais ratais varomo automobilio su šiuolaikinėmis žemo profilio padangomis priekinės padangos gali nusidėvėti nuriedėjus 20 000 km. „Subaru“ su tomis pačiomis padangomis gali nuvažiuoti 100 000 km, tačiau tuomet visas padangas reikia keisti vienu metu.

Ar visų varomųjų ratų sistema užtikrina didesnį mano saugumą?

Vienareikšmiškai TAIP! Puikiai valdomas automobilis visada yra saugesnė alternatyva, tačiau už saugų bei atsargų vairavimą ir eismo taisyklių laikymąsi visada atsako pats vairuotojas.

Ar keturiais ratais varomo automobilio padangas reikia keisti vienu metu?

Jeigu priekinių ir galinių padangų protektoriaus gylis skiriasi daugiau nei 1,5 mm, reikėtų pakeisti visas keturias padangas.