Apie „Subaru“

„Subaru“ automobilius gamina „Subaru“ korporacija, įsteigta 1953 m. „Subaru“ japonų kalba reiškia plejades – Sietyno žvaigždes Tauro sietyne, o tai Japonijoje simbolizuoja atgimimą ir jėgą. 1958 m. bendrovė išleido mažą automobilį, pritaikytą Japonijos automobilininkų poreikiams. Automobilis buvo pavadintas SUBARU 360. Šiandien Japonijoje ir JAV veikiančiose gamyklose pagaminama apie 1 200 000 automobilių per metus. Mūsų unikalus „Boxer“ variklis pradėtas gaminti 1966 m., o „Subaru“ simetriška nuolatinė visų varomųjų ratų sistema pasirodė 1972 m. Šiuo metų „Subaru“ lyderiauja visų varomųjų ratų sistemą turinčių automobilių kategorijoje.

Logotipas

Žodis „Subaru“ reiškia „suvienyti“. Taip pat „Subaru“ japonų kalba reiškia plejades – Sietyno žvaigždes Tauro sietyne, kurios japonų astrologijoje simbolizuoja atgimimą ir tvirtybę. Logotipe pavaizduotos šešios žvaigždės atspindi „šešis švytinčius padalinius“, t. y. penkias įmones, kurios susijungė į vieną didelę įmonę, ir šeštąją – „Fuji Heavy Industries“. Nuo 2016 m. įmonė žinoma kaip „Subaru Corporation“.

1958

Pirmoji „Subaru“ logotipo versija puošė mūsų pirmos serijos automobilio „Subaru 360“ priekį.

1965

Antroji versija pasirodė tais pačiais metais, kai „Subaru“ įrengė savo bandymų trasą šalia savo gamyklos Gunmoje.

1966

Trečioji versija buvo pristatyta atidarant naują „Subaru“ buveinę Tokijaus Šindžuku seniūnijoje. Pirmas modelis su „Boxer“ varikliu – „Subaru 1000“ – buvo pirmas modelis, pasipuošęs nauju ženkleliu.

1972

„Subaru“ „Leone 4WD Station Wagon“ buvo išleistas su ketvirtos kartos logotipu.

1973

Penkta logotipo versija papuošė trečios kartos lengvasvorio „Sambar“ sunkvežimio groteles.

1976

Pagamintas pikapas „Subaru 1800“ (JAV – „Brat“) su septintu „Subaru“ logotipu.

1986

Sugrįžo „Subaru“ žvaigždės, šįkart spalvotos; šis logotipas pasirodė tuo metu, kai buvo išleista nauja „Rex“ versija.

1989

Pasiekus 100 000 km greičio rekordą, išleistas „Legacy“ modelis, šviesą išvydo aštuntas logotipas.

2003

Pasirodė ketvirtos kartos „Legacy“, trečios kartos „Outback“, „Justy“, „R2“ ir devintas logotipas.

2019

Naujausia versija pasirodė tais pačiais metais, kai buvo išleistas pirmas „Subaru“ elektrinis automobilis – „Forester e-Boxer“.